П`ятниця, 29.03.2024, 18:47
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Форма входу
Найцікавіше
Система змащення та охолодження двигуна
Система охолодження двигуна
Система живленя карбюраторного двигуна
Білети екзамену з предмету "Будова автомобіля та основи ТО"
Газорозподільний механізм (ГРМ)
Загальна будова і робота поршневих двигунів
МВС України, Мінтрансзв'язку України, МОН України, Мінпраці України; Наказ вiд вiд 07.09.2009 № 385/934/828/337
Категорії розділу
Закон України [4]
Постанова Кабінету Міністрів [18]
Наказ МВС [6]
Наказ МОН [0]
Інше [4]
Поділитись
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 203
Друзі сайту
Заробіток у Інтернеті
Вітаміни з грядки
ЦК ТСО України
Сайт м. Шепетівка
HashFlare
Погода

Погода в Украине

Статистика
Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Каталог webplus.info каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Офіційно » Інше

Техогляд - 2010
     — Василю Івановичу, тож з якою метою проводиться техогляд і чим передбачена ця процедура?
     
     — Державний технічний огляд має два нюанси. Перший — перевірка техстану транспортних засобів може здійснюватися тільки на акредитованих станціях технічного обслуговування. Другий—до компетенції ДАІ входить перевірка наявності у водіїв усіх документів, передбачених Постановою Кабінету міністрів України № 606 «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів».
     Одним з основних нововведень є те, що перевірити технічний стан транспортного засобу можна не лише на станціях Державтоінспекції, але й на приватних СТО.
     На сьогодні у Шепетівському районі існують такі автопідприємства, як «Авто-Захід», філія ВАТ «Хмельниччина-Авто», «Шепетівка-Авто».
     Техогляд проводиться два рази на рік для засобів, призначених для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев'ять з місцем водія включно, та спеціалізованих засобів для перевезення небезпечних вантажів (відповідно до класифікації засобів за категоріями М2, М3,N1,N2,N3,O2,O3,O4).
     Один раз на рік перевіряються засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо (відповідно до класифікації засобів за категоріями М1, N1, N2, N3, O3, O4).
     Один раз на два роки техогляду підлягають засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не 6ільш як дев'ять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби (відповідно до класифікації засобів за категоріями L, М1, N1, O1, O2) у такому порядку:
     — у рік, який закінчується на непарну цифру, —засоби, остання цифра року випуску яких непарна;
     — у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, —засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.
     Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.
     Техогляд засобів проводиться ДАІ в такі терміни:
     — з 16 січня по 15 грудня —для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
     — з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.
    Для цього використовують діагностичне обладнання та відповідні прилади.

     — Який же перелік документів повинен мати автовласник при проходженні техогляду?

     — Відповідно до п. 25 Постанови засіб подається власником або уповноваженою ним особою до підрозділу ДАІ за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу для проведення техогляду.
     Згідно з п. 26 Постанови для проведення техогляду власником чи уповноваженою особою працівникові ДАІ подаються такі документи:
     — паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, для фізичних осіб, копії довідки ЄДРПОУ та документа, що підтверджує факт закріплення засобу за водієм, для юридичних осіб;
     — протокол перевірки технічного стану, виданий уповноваженим суб'єктом господарювання не раніше ніж за 45 діб до дати проведення технічного огляду, або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів і пасажирів;
     — реєстраційні та інші документи, що підтверджують право використання зазначеного транспортного засобу;
     — посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії та талон до нього;
     — медичну довідку щодо придатності водія до керування транспортним засобом відповідної категорії;
     — поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування.
     На транспортні засоби, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів, додатково подається свідоцтво про підготовку водіїв засобів, що перевозять небезпечні вантажі.
     На транспортні засоби, що працюють на газовому паливі, документ, що підтверджує випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.
     У разі встановлення на засоби спеціальних звукових і (або) світлових сигнальних пристроїв — дозвіл на їхнє встановлення та використання.
     Квитанція про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів або, у разі наявності — документ, що підтверджує право власника засобу на пільги із сплати такого Податку. Юридичними особами додатково подається розрахунок податку з власників засобів.
     У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цимпунктом, техогляд не проводиться.

    — Скільки ж коштує проходження техогляду, та чи не плануються якісь зміни?

    — Плата за проведення технічного огляду для автомобілів та автобусів становить 12 гривень, а для мотоциклів та причепів — 8 гривень. Сам талон про проходження державного технічного огляду коштує 18 гривень. Комп'ютерні послуги — 24 гривні.
    Однак у деяких областях, зокрема в сусідній Вінницькій, уже запроваджується видача талонів про проходження державного технічного огляду на пластиковій основі. Незабаром такі зміни плануються і в нашій області. Проте вартість такого талону буде значно вищою за паперові бланки. Паперові талони ТО залишаться дійсними, але після уведення в дію пластикових видаватися не будуть.

    — Які вимоги висуваються до транспортного засобу під час техогляду?

    —Для фізичних осіб — відповідності записів у паспорті громадянина України чи іншому документі, що посвідчує особу власника із записом у свідоцтві про реєстрацію. Для юридичних осіб— наказ по підприємству про закріплення засобу за водієм з посвідченням водія.
    Повнота суми сплаченого податку або документа про надання пільг власником засобу (для юридичних осіб — додатково завірений у територіальній податковій адміністрації розрахунок із проплаченою сумою податку з власників засобів).
    Відповідності записів у страховому полісі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності наземних засобів або документа, що підтверджує право на звільнення від страхування з даними транспортного засобу (для юридичних осіб, окрім цього, — кількість та відповідність страхових полісів кількості транспортних засобів та водіїв).
    У разі проведення технічного огляду засобів, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів, свідоцтво(а) про допуск до перевезення конкретного виду небезпечного вантажу (ДОПНВ-свідоцтва).
    Чинність та справжність посвідчення водія, талона до нього та медичної довідки.
    У автоматизованих пошукових системах ДАІ працівник АТІ перевіряє відомості:
    — про засіб, його власника чи уповноважену ним особу щодо розшуку, накладення арешту, а також відповідність інформації у базах даних записам у реєстраційних документах;
    — щодо повноти сплати штрафів за порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.
    У електронному реєстрі (за відсутності можливості — у телефонному режимі) перевіряється факт видачі протоколу перевірки технічного стану або міжнародного сертифіката технічного огляду.
    Після цього перевіряється відповідність записів у реєстраційних документах з наявними на транспортних засобах (тип, марка, модель, пасажиромісткість, рік випуску, об'єм двигуна, повна маса, маса без навантаження, ідентифікаційні номери складових частин засобу — кузова, шасі, рами, двигуна, місце проживання (місцезнаходження). Для юридичних осіб додатково звіряються дані із записами у акті техогляду.
    Після огляду транспортного засобу та у разі виникнення сумніву про достовірність інформації, викладеної у протоколі перевірки технічного стану, виданого суб'єктом господарювання або міжнародному сертифікаті технічного огляду, виданим центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів і пасажирів, або є достатньо підстав вважати засіб технічно несправним, додатково перевіряється технічний стан засобу відповідно до Порядку здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації.
    Також перевіряється укомплектованість медичною аптечкою відповідного типу згідно з вимогами ДСТУ 3961-2000 «Аптечка медична автомобільна. Загальні вимоги», знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, та засобами пожежогасіння відповідно до вимог чинного законодавства. У вантажних автомобілів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, автобусів — укомплектованість противідкотними упорами (щонайменше двома).
    На спеціальних та спеціалізованих транспортних засобах додатково перевіряється наявність передбаченого відповідного стаціонарного обладнання, за наявності спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв, кольоро-графічного пофарбування, написів на їхня відповідність ДСТУ 3849-99 «Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи і спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб''.

    — Чи повинен власник транспортного засобу сплачувати податок, якщо транспортний засіб не експлуатується?

    — Так, податок сплачується власником незалежно від того, експлуатується ТЗ чи ні. Відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками цього податку є юридичні особи та громадяни України, які мають зареєстровані в Україні власні транспортні засоби.
Якщо за якихось причин (несправність, тривале відрядження тощо) не можливо подати транспортний засіб на місце технічного огляду у визначений строк, його власник повинен подати у Державтоінспекцію письмову заяву, здати номерний знак і пред'явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів. За таких умов плата за техогляд та талон про проходження техогляду не стягується.

     — Чи існують пільги щодо сплати податку з власників ТЗ?

     —Так, пільги визначає стаття 4 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів». Згідно з цією статтею від сплати податків звільняється власник одного автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб.см. або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 650 куб.см., які:
     — зазначені в пунктах 1-4 статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
     — зазначені у статях 4-11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
     — зазначені у статті 8 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (Герої Соціалістичної Праці та кавалери трьох орденів Трудової Слави);
    — інваліди незалежно від групи інвалідності, в тому числі діти-інваліди (за поданням органів соціального захисту).
    А також додатково — особи, зазначені у статті 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», до таких осіб відносяться громадяни, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднання громадян, мають відповідний трудовий стаж (35 років — жінки та 40 років — чоловіки) і вийшли на пенсію, а також громадяни, яким призначенні пенсії на пільгових умовах, та пенсіонери, нагородженні медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього СРСР.
    На 50 відсотків знижується податок з власників ТЗ — громадян, у власності яких знаходяться легкові автомобілі, виробленні у країнах СНД і поставлені на облік в Україні до 1990 року включно та вантажні до 1990 року випуску з об'ємом двигуна до 6000 куб.см.

    — Яка відповідальність передбачена за експлуатацію транспортного засобу, що не пройшов технічний огляд?

    — Власники, які у визначенні терміни не подали транспортні засоби на державний технічний огляд, відповідно до законодавства України, притягуються до адміністративної відповідальності — штрафу від 340 до 425 гривень.
    Також, користуючись нагодою, хочу звернутись до власників транспортних засобів з проханням про своєчасне проходження державного технічного огляду. Адже за станом на 31 травня техогляд пройшли 1013 легкових автомобілів, 217 вантажівок, 190 причепів та напівпричепів, 40 одиниць мототранспорту. Загалом це становить 24 відсотки від загальної кількості транспортних засобів. А це зовсім мало і свідчить, що пік клопотів, пов'язаних з техоглядом, чекає нас попереду.
    Отож не потрібно відкладати проходження техогляду на останній день, з метою уникнення великої кількості черг та економії вашого часу.

Категорія: Інше | Додав: sodem (20.06.2010)
Переглядів: 2951 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
sodem © 2024