Четвер, 25.04.2024, 15:38
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Форма входу
Найцікавіше
Система змащення та охолодження двигуна
Система охолодження двигуна
Система живленя карбюраторного двигуна
Білети екзамену з предмету "Будова автомобіля та основи ТО"
Газорозподільний механізм (ГРМ)
Загальна будова і робота поршневих двигунів
МВС України, Мінтрансзв'язку України, МОН України, Мінпраці України; Наказ вiд вiд 07.09.2009 № 385/934/828/337
Категорії розділу
Будова автомобіля та основи ТО [8]
Безпека дорожнього руху [2]
Будова мототранспортних засобів [3]
Поділитись
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 203
Друзі сайту
Заробіток у Інтернеті
Вітаміни з грядки
ЦК ТСО України
Сайт м. Шепетівка
HashFlare
Погода

Погода в Украине

Статистика
Украинский портАл Яндекс цитирования Rambler's Top100 Каталог webplus.info каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Навчальний процес » Безпека дорожнього руху

Розпрягайте, хлопці, коней...
Коли вилучають авто
     Уповноважені особи ДАІ тимчасово затримують транспортний засіб у випадках, передбачених частинами 1-3, 5-6 ст. 121, статтями 121-1, 126, частинами 1-4 ст. 130, статтями 132-1, 206-1, 265-2 КУпАП, коли неможливо усунути причину зупинки на місці виявлення порушення. За таких обставин водій змушений припинити використання автомобіля. Транспортний засіб можуть затримати, якщо у нього не працюють гальмова система, кермове керування, тягово-зчіпний пристрій, зовнішні світлові прилади (у темну пору доби) або є інші технічні проблеми.
     Перелік несправностей, що забороняють експлуатацію транспортного засобу, наведений у п. 31.4 Правил дорожнього руху. І хоча співробітник ДАІ не має права проводити перевірку технічного стану на дорозі, він може виявити дефекти ТЗ за зовнішніми ознаками. Наприклад, якщо на авто не працює ліва фара в режимі ближнього світла, тріщина на лобовому склі, немає дзеркала заднього виду, тонування зроблене з явними ознаками порушення стандарту тощо. Правоохоронець, природно, зобов'язаний зупинити машину, скласти протокол про порушення, тимчасово вилучити талон про проходження техогляду (до усунення виявлених несправностей), зробивши позначку про це у протоколі.
     У даному разі водій, відповідно до вимоги п. 31.5 Правил дорожнього руху, має вжити заходів щодо усунення проблем на місці. А якщо цього зробити неможливо, йому дозволено продовжити рух на несправному ТЗ до місця ремонту або стоянки на мінімальній безпечній швидкості з увімкненою аварійною сигналізацією. Якщо вона не працює, автомобіліст може їхати далі, закріпивши на задній частині машини знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар.
Згідно з ч. 2 п. 31.5 ПДР, такий рух забороняється ТЗ, що перевозять великогабаритні, важкі
і небезпечні вантажі
до повного усунення пошкодженя, якщо в них відсутні або несправні фари, задні габаритні вогні, проблискові маячки оранжевого кольору, світлопо-вертальні елементи, розпізнавальні знаки, передбачені п. 30.3 Правил дорожнього руху.
     Не допускається подальший рух автопоїзда (п. 31.5 ПДР) до усунення поломок, якщо в нього несправний зчіпний пристрій, а також страхувальний трос (ланцюг).
     Відповідно до вимог п. 31.6 Правил дорожнього руху, водії не мають права їхати далі, якщо в них:
     ■ робоча гальмова система чи кермове керування не дають змоги зупинити ТЗ за допомогою основного (ножного) гальма або здійснити маневр під час їзди з мінімальною швидкістю;
     ■ у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості не горять лампи фар чи задніх габаритних вогнів;
     ■ під час дощу або снігопаду не увімкнені склоочисники з боку розміщення керма.
     Якщо на місці виявленого порушення водій не може усунути причину зупинки транспортного засобу, а його подальший рух заборонено Правилами, співробітник ДАІ має право тимчасово затримати ТЗ. Для цього він або блокує його за допомогою технічних засобів, або відправляє на евакуаторі на спецмайданчик (або стоянку).
     Також автомобіль можуть затримати, якщо він створює значні перешкоди дорожньому руху або робить неможливим пересування транспортних засобів проїзною частиною, а поряд з машиною немає порушника. Якщо ж він з'являється під час завантаження ТЗ на евакуатор, процедуру переривають і складають тільки протокол про порушення.
     Крім того, авто може бути тимчасово затримане і відправлене на спецмайданчик за таких обставин:
     ■ ТЗ не зареєстровано або не перереєстровано в установленому порядку:
     ■ ТЗ без номерного знака або він нестандартний, не належить цьому автомобілю, закріплений у не-встановленому місці або закритий іншими предметами, забруднений, що не дозволяє чітко визначити його символи з відстані двадцяти метрів:
     ■ на автомобілі немає талона про проходження державного техогляду;
     ■ номери агрегатів транспортного засобу не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені або підроблені. (За порушення, зазначені в останніх трьох випадках, окрім затримання, передбачений штраф.);
     ■ особа, яка керує транспортним засобом, не має відповідних документів, необхідних водієві згідно з п. 2.1 ПДР, або не пред'явила їх для перевірки. (У цьому разі самого порушника можуть затримати до з'ясування особи, а машину - до визначення її приналежності.);
     ■ водій перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; якщо автолюбитель передав керування людині в такому ж стані або ж відмовився від проходження відповідного огляду. (Правоохоронець, підозрюючи, що водій нетверезий, зобов'язаний відсторонити його від керування ТЗ і провести медичний огляд в установленому порядку.)
     ■ за кермом транспортного засобу особа, що не має або позбавлена права його водити, або коли власник авто передав керування машиною такій же людині;
     ■ автомобіль обладнаний спеціально прихованими або замаскованими місцями, які використовуються для транспортування нелегальних емігрантів, і якщо водій перевозив іноземців та осіб без громадянства, порушуючи встановлені правила перебування іноземців, осіб без громадянства в Україні та їхнього транзитного проїзду територією країни;
     ■ водій порушив правила дорожнього транспортування небезпеч-
них вантажів, проїзду автошляхами, вулицями або залізничними переїздами великогабаритних та великовагових транспортних засобів.
Після затримання
     Співробітник ДАІ робить відповідний запис про затримання ТЗ у протоколі про адміністративне правопорушення і у присутності двох свідків і працівника, якому передається автомобіль для транспортування, виписує протокол про адміністративне правопорушення і тимчасове затримання транспортного засобу. Крім того, складають акт огляду автомобіля на предмет наявності пошкоджень кузова, ходової частини тощо.
     Після тимчасового затримання транспортного засобу вартовий дороги зобов'язаний надати порушнику можливість повідомити будь-якій особі про цей випадок і вказати місце свого знаходження. Співробітник підрозділу Державто-інспекції зі свого боку має вжити заходів для повернення авто на місце постійної дислокації, за винятком, коли подальший рух транспортного засобу заборонено Правилами (ч. 2 п. 31.5 та п. 31.6 Правил дорожнього руху), а також тоді, коли потрібно з'ясувати особу порушника, визначити належність транспортного засобу, або коли обов'язкове затримання передбачене Законом (ст. 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).  



Авто, мото, транспорт - белый каталог автомобильных сайтов
Уникальные очки для водителей, компьютерные очки, очки тренажеры
Быстро дать объявление о продаже автомобиля.
работа в Черкассах
вакансии в Днепродзержинске


Джерело: http://"зустрічна смуга" №4/2010, с. 28-29
Категорія: Безпека дорожнього руху | Додав: sodem (05.05.2010)
Переглядів: 4400 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
sodem © 2024